גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
ألعربية

אודות

במרכזי 'ריאן' אנו פועלים לשילוב, קידום והעצמת החברה הערבית בעולם העבודה וההכשרה. המרכזים הוקמו מתוך החברה הערבית ולמענה, במטרה לפעול לצמצום הפערים הכלכליים והחברתיים, ובכדי להעניק הזדמנות, כלים ומיומנויות לכל אדם המבקש להרחיב לעצמו את אפשרויות הפרנסה, וליצור חיים מלאי עניין וסיפוק מקצועי.אנו עובדים מתוך שליחות אישית ומקצועית ומתוך אמונה כי חיזוק הפרט מביא לחיזוק המשפחות, הקהילה והחברה הערבית כולה.


במרכזי 'ריאן' אנו מעניקים הכוונה, הכשרה, השמה וליווי תעסוקתי, ללא עלות, לכל אישה ואיש, צעירים ומבוגרים, אקדמאים לצד מי שללא הכשרה או ניסיון מקצועי.  אנו מסייעים למי שמבקש לצאת לראשונה לעבודה, להתקדם בקריירה, להירשם להכשרה או ללימודים, להקים עסק ועוד. אנו מתאימים יחד עם כל פונה את התהליך והשירותים המתאימים עבורו לכל שלב.

 

מעגלי הקהילה והמעסיקים

בריאן, אנו פועלים בראייה רחבה עם מגוון שותפים, ויחד סוללים את הדרך לקידום החברה הערבית תוך:


Vector Smart Object-3_20200119135719.247.pngשיתוף ההנהגה - אנו עובדים תמיד יחד עם ראשי הקהילות, הערים והמועצות, ועם אנשי הדת והרוח בישובים - להובלת תהליכי עומק בחברה, ולפיתוח תשתיות מקומיות בתחומי התעסוקה, יזמות, עבודה מהבית ועוד.

Vector Smart Object-4_20200119135755.467.pngשיתוף בתי הספר ומוסדות החינוך - אנו מבינים את החשיבות של עידוד חינוך לתעסוקה, שאפתנות והשכלה עבור הצעירים שבישובים, ופועלים עם מגוון מוסדות השכלה והכשרה לקידום לימודים גבוהים והכשרה למבוגרים.

Vector Smart Object_20200119135809.404.pngשיתוף מעסיקים - אנו משלבים כוחות עם מעסיקים מקומיים, אזוריים ומהחברות הגדולות במשק לטובת קידום השמה ושילוב של עובדים מהחברה הערבית בחברה הכללית במגוון משרות ותחומים.

Vector Smart Object-2_20200119135845.969.jpgשיתוף משרדי הממשלה - ובמרכזי ריאן אנו משמשים כ'קול' משמעותי עבור הממשלה בהבנת צרכי החברה הערבית וקידום מענים עבורה - בתחומי פיתוח תחבורתי, חינוך, חקלאות, עבודה וכלכלה ועוד.

בזכות כל אלה, אנו, ב'ריאן' מעניקים שירות מקיף וברמה הגבוהה ביותר, תוך התייחסות להיבטים אישיים, משפחתיים, קהילתיים ועסקיים.

 

מפעילי התוכנית

מרכזי 'ריאן', הוקמו על ידי משרד העבודה והשירותים החברתיים, ומופעלים על ידי 'אלפנאר' (10 מרכזים באזור הצפון) וארגון 'בעצמי' (9 מרכזים באזור המשולש, וואדי ערה והדרום) ופזורים בעשרות ישובים ברחבי הארץ, לרווחת התושבים. 'ריאן' הושק בשנת 2013 כמיזם ממשלתי לקידום תעסוקתי של החברה הערבית (ובכללה בדואים, דרוזים וצ'רקסים). המיזם הופעל ארצית על ידי 'אלפנאר', והחל מסוף 2019, במסגרת מכרז המשך, נבחרו שני המפעילים לניהול המרכזים על פי חלוקה גיאוגרפית.

'אלפנאר' הינו ארגון חל"צ (חברה לתועלת הציבור) הפועל לצמצום פערים תעסוקתיים בחברה הערבית באמצעות העצמה כלכלית וחברתית של האוכלוסייה. הארגון יוזם ומוביל פעילויות לשילוב החברה הערבית בשוק העבודה בעיקר באמצעות מרכזי 'ריאן'. הצוות המקצועי של אלפנאר מגיע ברובו מתוך החברה הערבית ומכיר את ההזדמנויות, הצרכים והאתגרים של הקהל. צוות הארגון פועל לאורך השנים להרחבת והעמקת השירותים המקצועיים המוצעים, להגדלת מגוון ההכשרות, ומעל הכל - למתן שירות אישי, במחויבות מלאה לקהילה ולפונים הזוכים למגוון שירותים מותאמים.

'בעצמי' הינו ארגון חברתי הפועל לשילוב ולקידום בעבודה של אוכלוסיות מעוטות-הזדמנויות, לצד שיקום תעסוקתי וחינוך לשאפתנות. הארגון מעניק לעשרות אלפים מן הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית את הכלים, המיומנויות וההזדמנות, בכדי לעלות על מסלול של תעסוקה, השכלה ועצמאות כלכלית. הארגון מעניק ליווי בעיקר לעולים, החברה הערבית, הקהילה החרדית, נשים, צעירים בסיכון ועוד. 'בעצמי' פועל בכ- 150 מוקדים ברחבי הארץ, ע"י הפעלת מרכזי תעסוקה קהילתיים, תכניות שנתיות בישובים, קו סיוע טלפוני ועוד. לארגון ניסיון רב בקרב החברה הערבית, במגוון תכניות, ובפרט בתכנית 'אשת חיל', המלווה אלפי נשים ערביות מדי שנה אל עולם העבודה. www.be-atzmi.org.il

zoom

גב' נירה צימלס

'מנכ"לית ארגון 'בעצמי

מנכ"לית ארגון 'בעצמי' הינה גב' נירה צימלס, אשר בתפקידיה הקודמים הובילה, כסמנכ”לית לקוחות בשירות התעסוקה, את תחום השירות, קשרי המעסיקים והערוצים הדיגיטליים. כן, ניהלה את תכנית "מעגלי תעסוקה". נירה כיהנה כמנכ”לית Manpower Professional, וכמנכ”לית Manpower בראשית ומגזרים, המתמחה בקהילה החרדית ובחברה הערבית.

zoom

גב' נארימאן סלימאן

מנהלת תוכנית "ריאן" בארגון "בעצמי"

את תכנית 'ריאן' בארגון 'בעצמי' מנהלת הגב' נארימאן סלימאן. אשר ניהלה את פעילות החברה הערבית של תכנית 'אשת חיל', וכיום מנהלת במקביל לניהול 'ריאן' גם את תחום החברה הערבית בארגון 'בעצמי'. בעברה ניהלה את תוכנית 'אורות לתעסוקה' בנצרת, והיתה רכזת החברה ערבית בחברה למתנ"סים.

zoom

מר אחסאן הינו

מנכ"ל אלפנאר

'אלפנאר' מנוהלת על ידי מר אחסאן הינו, אשר משמש כמנכ"ל החל מדצמבר 2019. אחסאן הצטרף ל'אלפנאר' בשנת 2012 ומילא שורה של תפקידי ניהול בארגון, בהקמה וניהול של תכניות תעסוקה והכשרות מקצועיות. במסגרת תפקידיו, קידם אחסאן למעלה מ- 10,000 מחפשי עבודה, והוביל את הקשר מול משרדי הממשלה, ראשי המועצות והגופים העסקיים.

איפה המרכז הכי קרוב
לבית שלי?

אני גר/ה ב:

המרכז הקרוב אלייך לבית הוא:

[כתובת]
ניתן גם ליצור קשר טלפונית: [04-8123456]
או לשלוח אימייל:

נשמח גם לחזור אליך

נשמח לחזור אליך
מלאו את הפרטים